Polska Wiadomości

Nergal stanie przed sądem za sprofanowanie wizerunku Maryi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl znany z antykatolickich prowokacji wokalista i muzyk metalowej grupy Behemoth Adam D. ps. „Nergal” stanie przed stołecznym sądem za sprofanowanie obrazu Matki Bożej.

„Kolejna skuteczna interwencja prawników @OrdoIuris  (tym razem wspólnie z @DariuszMatecki). Prokuratura Rej. Warszawa-Mokotów skierowała przeciwko Adamowi D. ps. Nergal akt oskarżenia z art. 196 KK (znieważenie przedmiotu czci i obraza uczuć religijnych) za profanację obrazu NMP.

Warto przypomnieć, że Prokuratura w oczywiście błędnym postanowieniu o odmowie wszczęcia dochodzenia początkowo argumentowała, że trudno ustalić czyj wizerunek został znieważony, bo na zdjęciu został przydeptany butem. Wskutek zażalenia prawników @OrdoIuris  uchylono tę decyzję” – czytamy na społecznościowym profilu Bartosza Lewandowskiego, dyrektora Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Prokurator Aleksandra Skrzyniarz sprecyzowała, że akt oskarżenia trafił do sądu w poniedziałek 1 lutego.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

„Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał on the set, co w tłumaczeniu oznacza na planie, czym obraził uczucia religijne czterech osób” – napisała prokurator Skrzyniarz.

Zawiadomienia do prokuratury wpłynęły od instytutu Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego. Biegły z zakresu religioznawstwa jednoznacznie uznał, że czyn, którym Adam D. chwalił się w mediach społecznościowych stanowi obrazę uczuć religijnych. Sprawca nie przyznał się do zarzucanego czynu. Odmówił też składania wyjaśnień.

Przeciwko bluźnierczemu czynowi „Nergala” protestowało m.in. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

„Matkę Bożą otaczamy szacunkiem i czcią, za Jej pośrednictwem modlimy się do Boga. Maryja w naszym życiu jest tak ważna, że wyrażamy to nawet w godle naszego stowarzyszenia”.  „(…) Naszym obowiązkiem i potrzebą serca jest obrona Matki Bożej i naszej Matki oraz modlitwa przepraszająca za tę zniewagę. Nie zgadzamy się na profanowanie wizerunku Matki Bożej i bezczeszczenie świętych dla nas symboli” – napisali młodzi katolicy krótko po prowokacji.

Ksiądz biskup Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej poprowadził wówczas modlitwę wynagradzającą za bluźnierczy czyn satanisty.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!