Wiadomości

Nazarenko: Autostrada Bachmut-Kostantynówka jest pod pełną kontrolą ukraińskich sił zbrojnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wielu dni toczą się zacięte walki o Bachmut. W sobotę 4 marca presja ze strony Rosjan stała się jeszcze większa, gdy ostatni cywile, wspierani przez ukraińskie wojska, próbowali uciec z miasta.

Reporter agencji Associated Press zauważył w okolicach Bachmutu, że żołnierze ustawili specjalny most pontonowy, żeby pomóc mieszkańcom dostać się do najbliższej wioski – Chromowe. W czasie ewakuacji zginęła kobieta, a dwóch mężczyzn zostało rannych, ponieważ odbywała się ona pod nieustannym ostrzałem rosyjskich wojsk.

W rozmowie z CNN zastępca dowódcy ukraińskiej Gwardii Narodowej Wołodymyr Nazarenko przekazał, że wojska ukraińskie utrzymują kontrolę nad kluczową drogą do Bachmutu. – Pod pełną kontrolą ukraińskich sił zbrojnych jest autostrada Bachmut-Kostantynówka – stwierdził dodając, że droga ta jest niezwykle istotna z punktu widzenia zaopatrzenia dla miasta. Wołodymyr Nazarenko przyznał jednak, że sytuacja wokół Bachmutu i okolic, a także na całym froncie wschodnim, jest podobna do piekła.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!