Polska Wiadomości

Nauczyciele z liceum w Warszawie opublikowali list, w którym stwierdzają, że Polacy są odpowiedzialni za zbrodnie przeciwko ludzkości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O skandalicznym liście do uczniów napisanym przez dwóch nauczycieli warszawskiego Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia – Sebastiana Matuszewskiego i Piotra Laskowskiego poinformował na Twitterze poseł PiS Józef Leśniak.

Treść listu opublikował w tym tygodniu „Liberation” – lewicowy, francuski dziennik. Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia to społeczna szkoła ponadgimnazjalna działająca w Warszawie w ramach Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących „Bednarska”. Mieści się w budynku zabytkowej mykwy żydowskiej przy ulicy Kłopotowskiego 31, użyczonym przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie. Liceum niejednokrotnie angażowało się w akcje społeczne, jak np. pomoc uchodźcom z Bliskiego Wschodu w Belgradzie, w organizację warszawskiej feministycznej Manify, obchody żydowskiej Chanuki, obchody rocznic powstania w getcie warszawskim.

– Naród polski” i instytucje państwa polskiego (jak również wszystkie inne „narody” i inne państwa) są odpowiedzialne za zbrodnie przeciwko pokojowi, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne – piszą dwaj nauczyciele. – Państwo polskie w czasie wojny – innymi słowy – rząd na uchodźstwie w Londynie, do czerwca 1942 roku odmawiało potępienia zbrodni przeciwko Żydom. Spotkało się to z milczeniem w audycjach w oficjalnym radiu i cisza w prasie Polskiego Państwa Podziemnego. (…) Dziś instytucje państwowe nie pozwalają mówić prawdy o tym, co wydarzyło się podczas II wojny światowej. W wielu miastach i wsiach mieszkańcy są świadomi zabójstw i grabieży popełnianych przez Polaków wobec ich żydowskich sąsiadów i chcą wyrazić to poczucie winy.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!