Wiadomości

NASA ostrzega: Asteroida zbliża się do ziemi i może w nią uderzyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Asteroida 2006 QQ23 wielkości słynnego budynku Empire State pojawi się w niewielkiej odległości od Ziemi 10 sierpnia. Naukowcy z NASA nie wykluczają, że asteroida może uderzyć w naszą planetę.

Asteroida 2006 QQ23 została zauważona po raz pierwszy w 2006 roku. Ogromna skała kosmiczna zbliży się do Ziemi 10 sierpnia o godzinie 7:23 skoordynowanego czasu uniwersalnego – podaje Newsweek. Asteroida minie naszą planetę w odległości 0,04977 jednostek astronomicznych. Skała porusza się z prędkością około 10 400 mil na godzinę.

Skała kosmiczna została sklasyfikowana jako obiekt bliski Ziemi (NEO) – termin odnoszący się do jakiejkolwiek asteroidy lub komety, której orbita znajduje się w odległości 121 milionów mil od Słońca oraz w odległości około 30 milionów mil od Ziemi.

Naukowcy z NASA określili asteroidę 2006 QQ23 jako ”potencjalnie niebezpieczną”. Gdyby kosmiczna skała uderzyła w Ziemię, spowodowałoby to zniszczenie miasta lub państwa oraz wywołało tsunami, które mogłoby zniszczyć nisko położone obszary. Co więcej, kolizja może spowodować globalne zmiany klimatyczne.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!