Wiadomości

Narkotyki o wartości prawie 3 milionów zł nie trafią na rynek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Blisko 60 kg marihuany o wartości ponad 3 milionów złotych przejęli policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Narkotyki dostawczym mercedesem przewozili dwaj mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego, którzy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Jest to jedno z największych przejęć narkotyków w naszym województwie.

Działający wspólnie funkcjonariusze z Komedy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem narkotykowego procederu dotarli do informacji, z której wynikało, że przez nasze województwo mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. Ich drobiazgowa praca pozwoliła na ustalenie, że do takiego transportu dojdzie środę. Tego dnia w okolicach Skarżyska – Kamiennej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego mercedesa, którym jechali dobrze im znani z przestępczej działalności mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego. Krótko później okazało się, że 37 i 44 –latek w samochodzie przewozili 3 duże torby, w których znajdowało się kilkadziesiąt mniejszych, hermetycznie zapakowanych torebek z zawartością suszu roślinnego. Już wstępne badanie wskazało, że jest to marihuana.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a blisko 60 kilogramów narkotyków o wartości ponad 3 milionów złotych zostało zabezpieczonych i trafiło do laboratorium kryminalistycznego.

Kolejnego dnia mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Natomiast w piątek sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Teraz 37 i 44 –latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!