Polska Wiadomości

Napad na konwój z pieniędzmi w Żarach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W czwartek 23 maja br. doszło do napadu na konwój z pieniędzmi doszło w Żarach w woj. lubuskim. Sprawcy staranowali samochód konwojentów przewożących pieniądze, po czym udało im się uciec z gotówką. Trwa policyjna obława.

Miał miejsce pierwszy od lat napad na konwój z pieniędzmi. Lubuska policja przekazała, że do napadu doszło w czwartek po południu na ulicy Serbskiej. – Samochód z dwoma konwojentami wiozącymi pieniądze został staranowany przez samochód sprawców napadu – powiedział podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Sprawcy porzucili pojazd, po czym uciekli z gotówką drugim samochodem.

O ile pierwszy pojazd zabezpieczono na miejscu zdarzenia, po niedługim czasie Policji udało się odnaleźć także drugie auto. Zostało ono porzucone kilka kilometrów od miejsca napadu.

Ranni w wyniku ataku konwojenci z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na chwilę obecną sprawcy uciekli z gotówką i nie zostali jeszcze pochwyceni. Trwa policyjna obława za przestępcami. – W akcji są odziały prewencji, ściągnięto psy tropiące, pracują policjanci kryminalni oraz kontrterroryści – przekazał podinsp. Maludy.

Do Żar został ściągnięty również policyjny śmigłowiec Black Hawk. – Robimy wszystko, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców napadu na konwojentów – zapewnił policjant.

NASZ KOMENTARZ: Nie dość, że w Polsce zaczynają pojawiać się dawno nie widziane tutaj choroby jak np. epidemia szkarlatyny u dzieci, przywleczona przez “uchodźców” z Ukrainy, to jeszcze mamy coraz więcej scen gangsterskich przypominających lata 90-te lub amerykańskie filmy akcji. Barbaryzacja Polski postępuje w zawrotnym tempie.

Polecamy również: Kanada zablokowała nowy skandal z udziałem banderowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!