Wiadomości

Napad na konwój z pieniędzmi w Płocku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zamaskowani sprawcy napadli rano w Płocku na konwój przewożący pieniądze. Policja poszukuje napastników; apeluje o informacje do osób, które były świadkami zdarzenia.

Do napadu doszło w Płocku na ul. Podlaskiej ok. godz. 7.30.

– Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który, jak się okazało, pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie dwóch zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów. Następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi – wyjaśnił rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Rzecznik dodał, że sprawcy napadu pozostawili samochód marki Lublin na miejscu zdarzenia i wsiedli do innego samochodu marki Opel koloru wiśniowego, a następnie odjechali w nieznanym kierunku.

Na miejscu policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. Policja zwraca się z apelem do osób, które widziały zdarzenie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Płocku: tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!