Wiadomości

Nalot policji na siedzibę Wisły Kraków, rewizje w kilkunastu miejscach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja na polecenie prokuratury od rana prowadzi przeszukania w kilkunastu miejscach w Krakowie, związanych z działaczami klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Według informacji radia RMF FM funkcjonariusze realizują czynności w mieszkaniach prywatnych i firmach oraz w siedzibie klubu. Nieoficjalnie chodzi o dokumenty związane z poprzednim zarządem klubu i byłą prezes Marzeną Sarapatą. Prokuratura kilka dni temu wszczęła śledztwo ws. niegospodarności klubu.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń powiedział, że funkcjonariusze działają na polecenie krakowskiej prokuratury okręgowej. Policja na razie nie informuje o szczegółach swoich działań.

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej zawiesił licencję Wisły – klubu grającego w Ekstraklasie. 22 grudnia ubiegłego roku Wisła Kraków została sprzedana luksembursko-brytyjskiemu konsorcjum funduszy inwestycyjnych. Ponieważ inwestorzy nie wpłacili zapowiadanych 12 milionów złotych, Wisła anulowała transakcję.

PZPN zawiesił licencję na trwający sezon, którego rozgrywki mają być wznowione 8 lutego. Oznacza to, że Wisła może już nie zagrać w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako uzasadnienie podano niejasną sytuację prawną klubu oraz liczne naruszenia postanowień licencyjnych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!