Wiadomości

Najpoważniejsze ataki od początku roku. Rosjanie atakowali w nocy Kijów dronami i rakietami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy Rosjanie przeprowadzili kolejny atak na stolicę Ukrainy, który okazał się najpoważniejszym od początku tego roku. Kijów atakowany był z użyciem amunicji krążącej typu „Szahed” i rakiet – informuje Miejska Kijowska Administracja Wojskowa.

„Kolejny atak lotniczy w Kijowie. Dla stolicy jest to już trzeci w ciągu czterech dni maja! Nasze miasto nie doświadczyło tak gęstej intensywności ataków od początku tego roku! Dziś w nocy agresor ponownie przeprowadził skomplikowaną operację lotniczą na stolicę (alarm w stolicy trwał ponad 3,5 godziny). Raszyści zaatakowali Kijów amunicją krążącą typu „Szahed” oraz rakietami, prawdopodobnie balistycznymi. (Ostateczny typ użytych pocisków zostanie ustalony dopiero po zbadaniu szczątków). Według wstępnych informacji, wszystkie wrogie pociski i UAV zostały zniszczone w przestrzeni powietrznej Kijowa przez nasze siły obrony powietrznej! Trwa weryfikacja danych. Według podsumowań operacyjnych nie było ofiar wśród ludności cywilnej ani zniszczeń obiektów mieszkalnych i infrastruktury. Spadające odłamki odnotowano w niektórych rejonach stolicy, ale nie spowodowały one szkód w życiu i zdrowiu ludzi ani poważnych uszkodzeń zabudowy miasta. Informacje są sprawdzane i uzupełniane” – czytamy w komunikacie.

Później Popko poinformował o odkryciu szczątków drona w jednej z dzielnic stolicy. „W wyniku nocnego nalotu na stolicę w obwodzie szewczenkowskim w budynku mieszkalnym znaleziono wrak bezzałogowego statku powietrznego. Informacje o pożarze nie zostały potwierdzone. Brak ofiar wśród ludności i brak znacznych szkód w okolicy” – napisał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!