Wiadomości

Najnowszy sondaż Research Partner: Wzrosło poparcie dla PiS i Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rośnie różnica pomiędzy PiS a PO względem poprzedniego badania. Powodów do zadowolenia nie ma też Szymon Hołownia. Polskę 2050 na trzecim miejscu podium wyprzedza w marcu Lewica. Które jeszcze partie znalazłyby się w Sejmie? – czytamy na portalu wprost.pl.

Najnowszy sondaż Research Partner przeprowadzono w dniach 3-6 marca na panelu Ariadna, by zbadać preferencje polityczne Polaków. Wynika z niego, że gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,8 proc. respondentów (wzrost o 0,7 pkt. proc. względem poprzedniego badania).

Partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza w marcu Koalicję Obywatelską, na którą zagłosowałoby 26,7 proc Polaków (spadek o 3,7 pkt. proc.). Na trzecie miejsce w rankingu awansowała Lewica z poparciem 8,8 proc. (wzrost o 1,1 pkt proc.). Swoją reprezentację w parlamencie miałaby jeszcze Polska 2050 z poparciem 8,1 proc. ankietowanych (spadek o 1,6 pkt. proc.).

Z najnowszego sondażu wynika, że Konfederacja może liczyć na poparcie 7,1 proc. (wzrost o 0,7 pkt. proc.) oraz PSL z 5,3 proc. (wzrost o 0,8 pkt. proc.). Pozostałe partie uzyskały wyniki dalekie od progu wyborczego i nie miałyby szans na zdobycie miejsc w parlamencie (w tym koalicja Porozumienia i Agrounii, którą zaufaniem obdarzyło 1,3 proc. badanych). Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 63 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 3-6.03.2023, na ogólnopolskiej próbie 1054 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

/wprostt.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!