Wiadomości

Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych pracowni Estymator

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W badaniu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl w dniach 11-12 sierpnia, ankietowanym zadano pytanie: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”.

Najwięcej osób wskazało na PiS – 36,8 proc. głosów (wzrost o 0,2 pkt proc. w stosunku do poprzedniego sondażu), a na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) – 26,8 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc.). Podium zamyka Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) z 11 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc.).

Dalsze miejsca w sondażu zajęły Polska 2050 Szymona Hołowni – 9,7 proc. (wzrost o 0,2 pkt proc.), PSL-Koalicja Polska – 7,2 proc. (wzrost o 0,1 pkt proc.) i Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy) – 6,6 proc. (spadek o 0,3 pkt proc.). Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Kukiz’15, zdobywając 1,7 proc. głosów (wzrost o 0,2 pkt proc.). Odpowiedź “Inne” wybrało 0,2 proc. ankietowanych.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!