Wiadomości

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu: Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu przewiduje, że PiS razem z partią Zbigniewa Ziobry wygrywają wybory parlamentarne, ale nie mają szans na samodzielne rządy. Jeśli KO połączyłaby siły z partią Szymona Hołowni, suma ich wyników przekroczyłaby poparcie Zjednoczonej Prawicy.

PiS i Solidarna Polska razem mogą liczyć na 34,9 proc. To nieco więcej, niż w ubiegłotygodniowym badaniu wykonanym przez Instytut Badań Pollster na zlecenie “Super Expressu”, gdzie oddanie głosu na partię rządzącą deklarowało 33,8 proc. respondentów.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 26,5 proc. Sondaż dla “SE” z ubiegłego tygodnia dawał jej odrobinę lepszy wynik — 27,33 proc. Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 11,6 proc.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, do Sejmu weszłaby również koalicja partii lewicowych, z poparciem 9,5 proc. wyborców, Konfederacja, dla której poparcie zadeklarowało 5,6 proc. respondentów, a także PSL-Koalicja Polska, którą poparło 5,1 proc.

Ponad połowa ankietowanych zadeklarowała, że wzięłaby udział w wyborach. 43,1 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zdecydowanie poszłoby do urn, 13,3 proc. — raczej oddałoby swój głos.

/onet.pl, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!