Świat Wiadomości

Najbogatsi milionerzy chcą zamknąć stronę, która monitoruje ich loty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na potelu donald.pl agencja AFP donosi, że strony internetowe czy konta na Twitterze śledzące loty w czasie rzeczywistym są ofiarami regularnych skarg ze strony osób, które wolałyby, żeby ich ruch lotniczy nie był monitorowany.
Dan Streufert, założyciel portalu ADS-B Exhange, tłumaczy, że jego firma każdego roku otrzymuje dziesiątki “wniosków” o zaprzestanie publikowania informacji
o ruchu lotniczym.
– Jeszcze niczego nie zdjęliśmy. To są informacje publiczne. I nie chcę być arbitrem w kwestii tego, kto ma rację, a kto się myli – dodał.
AFP podkreśla, że informacje dotyczące lotów są w pełni dostępne dla każdego i choć istnieją pewne limity, każdy, kto posiada odpowiedni sprzęt może legalnie założyć portal w domenie publicznej, który rekonstruuje tory lotów. Wszystko dlatego, że zgodnie z amerykańskimi przepisami samoloty w wyznaczonych obszarach muszą być wyposażone w technologię ADS-B, która nadaje pozycję statku powietrznego.
Śledzenie lotów stało się rozrywką, która pochłania ludzi na całym świecie. Przedstawiciele platformy Flightradar podają, że lot amerykańskiego samolotu rządowego z Nancy Pelosi na pokładzie podróżującą na Tajwan śledziło blisko 3 miliony osób. To absolutny rekord w historii serwisu.
Jednak popularność tej aktywności nie podoba się wielu celebrytom. Twitterowy profil Celeb Jets postanowił rozliczyć Kylie Jenner z jednej z jej ostatnich wypraw prywatnym odrzutowcem. Okazuje się, że samolot celebrytki pokonał trasę krótszą niż 70 km, a sama podróż trwała mniej więcej 17 minut. Internauci okrzyknęli influencerkę “klimatyczną kryminalistką
“:
Z kolei z danych zebranych przez Celebrity Jets, a przeanalizowanych przez agencję marketingu zrównoważonego rozwoju Yard wynika, że najwięcej lotów swoim prywatnym odrzutowcem odbyła od początku roku Taylor Swift. Prywatny samolot piosenkarki był używany aż 170 razy w tym roku.
Źródło: donald.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!