Wiadomości

Nadleśnictwo Lubsko: Tysiące opon wywieziono do lasu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznani sprawcy wyrzucili do lasu ogromną ilość śmieci. Leśnicy z zielonogórskiego Nadleśnictwa Lubsko apelują o pomoc w odnalezieniu sprawcy zaśmiecania lasu.

Góra śmieci znajdują się na terenie leśnictwa Marianka, około 100 m od drogi Brody – Zasieki. W dużej stercie widoczne są przede wszystkim zużyte opony różnego typu: dużych samochodów ciężarowych, samochodów osobowych oraz mniejszych pojazdów m.in. urządzeń rolniczych.

Między oponami znajduje się także zużyta wełna mineralna, stara papa rozbiórkowa oraz folie. Stan odpadów wskazuje na to, że zanim zostały podrzucone do lasu, musiały być składowane przez dłuższy czas (nawet przez kilka lat) w innym miejscu. Na jednej z opon widnieje data: 29.03.2013.

Leśnicy zwracają się o pomoc w ustaleniu sprawcy. Każda informacja na ten temat może być pomocna w wykryciu i ukaraniu leśnego śmieciarza. Sprawcy poszukuje także policja.

Czystość, w różnych miejscach w lesie, jest sprawdzana na bieżąco przez miejscowych leśniczych oraz Straż Leśną, a – w razie potrzeby – zaśmiecone miejsca są sprzątane, głównie przez Zakłady Usług Leśnych. Często też sami leśnicy zbierają śmieci.

W 2020 r. w lubskich lasach zostały zebrane 403 m3 śmieci, co kosztowało Nadleśnictwo Lubsko 50 tys. zł.

/lasy.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!