Wiadomości

Nadchodzą siarczyste mrozy, temperatura w Polsce może spaść poniżej minus 30 stopni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeszcze w styczniu nad Europę nadciągnie wyż z Syberii, który przyniesie dotkliwe ochłodzenie temperatury także w Polsce. Mróz w naszym kraju sięgnie nawet 30 stopni Celsjusza – prognozują synoptycy mkWeather.com.

Podmuch syberyjskiego zimna będzie odczuwalny szczególnie w Rosji i na terenach Skandynawii, gdzie termometry pokażą nawet od -40 do -50 stopni Celsjusza. Łagodniej „bestia” ma zaatakować Europę Zachodnią i Bałkany, gdzie słupki rtęci mogą oscylować w okolicach -20 stopni Celsjusza, zaś w Wielkiej Brytanii – „zaledwie” -15 stopni.

Według prognoz synoptyków mkWeather, ekstremalnie silne mrozy poniżej -30 stopni Celsjusza nawiedzą Polskę i Karpaty w drugiej połowie stycznia.

Do tego spodziewane są intensywne opady śniegu. Synoptycy zapowiadają, że we wschodniej Polsce spadnie około 20 centymetrów śniegu, a na Suwalszczyźnie temperatury mogą spaść do -16 stopni. W Małopolsce i na Podkarpaciu może spaść 40 centymetrów śniegu.

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski odnosząc się do prognoz zagranicznych ekspertów przyznaje, że nad Polskę w najbliższych dniach nadciągnie ochłodzenie, jednak jeszcze niekoniecznie w takiej skali.

Więcej:

https://www.tvp.info/51635266/zima-stulecia-2021-potezny-mroz-minus-30-stopni-celsjusza-w-polsce-bestia-ze-wschodu-komentuje-rzecznik-imgw-grzegorz-walijewski-kiedy-nadejdzie-ochlodzenie-prognoza-pogody-poniedzialek-4-marca-tvp-info

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!