Wiadomości

Nad wjeżdżającymi do miasta Ağdam azerbejdżańskimi czołgami powiewały flagi… Turcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informowaliśmy wczoraj, w myśl kończącego wojnę ormiańsko-azerbejdżańską porozumienia, zawartego w nocy 9/10 listopada br., region Ağdam miał zostać przekazany władzom azerbejdżańskim do 20 listopada. Jednakże już wczoraj armia azerbejdżańska rozpoczęła przejmowanie tego terenu.

Przypomnijmy, że porozumienie o zakończeniu działań wojennych w Górskim Karabachu weszło w życie po północy, we wtorek o godz. 1 czasu lokalnego. Ormianie mieli przekazać Azerbejdżanowi region Kəlbəcər do 15 listopada, region Ağdam do 20 listopada, a region Laçin do 1 grudnia, przy czym uwzględniono pozostawienie korytarza szerokości 5 km łączącego Armenię z Górskim Karabachem, a raczej tym, co z niego ma zostać. Zostały tam też rozmieszczone rosyjskie siły pokojowe.

Ostatecznie do przekazania regionu Kəlbəcər w wyznaczonym terminie nie doszło, bowiem Ormianie zwrócili się o dziesięć dni zwłoki, co zostało uwzględnione. Natomiast już wczoraj armia azerbejdżańska przystąpiła do przejmowania regionu Ağdam. Warto przy okazji zwrócić uwagę, iż obok flag azerbejdżańskich w przejmowanych miejscowościach wywieszane są flagi tureckie, przy czym wywieszają je żołnierze azerbejdżańscy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!