Wiadomości

Naćpany Ukrainiec kierował dostawczakiem. Narkotyki miał też w aucie i na dnie bagażu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierowcę dostawczaka, u którego wstępne badanie na obecność narkotyków w organizmie wykazało amfetaminę. Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli kilka porcji narkotyków, które mężczyzna ukrywał w odzieży, aucie i na dnie bagażu. Zatrzymany 33-latek już usłyszał zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

Policjanci z otwockiej drogówki, którzy pełnili służbę na terenie Józefowa, zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Ford. Za kierownicą siedział 33-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi przebadali zdenerwowanego mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie. Urządzenie wykazało obecność amfetaminy. W tej sytuacji mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań.

Ponadto w trakcie dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli kilka porcji narkotyków, które 33-latek miał przy sobie ukryte w odzieży, a także te, które ukrywał w aucie i na dnie bagażu. Badanie wykazało, że zabezpieczone substancje to mefedron i amfetamina.

Zatrzymany 33-latek został przewieziony do komendy. Tam sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy łącznie przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty karne. Kierowca usłyszał zarzut kierowania pod wpływem substancji psychotropowych i ich posiadania. Otwocki prokurator objął go policyjnym dozorem. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

/Policja Warszawa/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!