Wiadomości

Na Wojskowych Powązkach pochowano generała Ciastonia, przełożonego morderców księdza Popiełuszki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na Powązkach Wojskowych pochowano wczoraj gen. MO Władysława Ciastonia – szefa SB i zastępcy Kiszczaka w stanie wojennym – czytamy we wpisie Jacka Mielewskiego na Twitterze.

Jak dowiadujemy się z portalu TVP Info, Władysław Ciastoń zmarł kilka dni temu. – Był jednym z głównych podejrzanych w sprawie o sprawstwo kierownicze zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki – czytamy.

Co szokujące, generał SB został pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych.

– Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 1990 r. Jednak po interwencji najwyższych organów ówczesnych władz PRL sąd dwukrotnie uniewinnił Ciastonia, sprawę wyłączono z procesu toruńskiego – podaje portal TVP Info.

– Na Powązkach Wojskowych pochowano wczoraj gen. MO Władysława Ciastonia – szefa SB i zastępcy Kiszczaka w stanie wojennym.
Ciekawe, czy podległy warszawskiemu ratuszowi Zarząd Cmentarzy Komunalnych zarezerwował obok miejsce dla pozostałych morderców bł. ks. Jerzego Popiełuszki – napisał na Twitterze Jacek Milewski.

– Wczoraj po cichutku na Powązkach Wojskowych odbył się pogrzeb gen. Władysława Ciastonia (16 XII 1924-4 VI 2021), wieloletniego funkcjonariusza bezpieki, szefa SB 1981-86. To jeden z głównych podejrzany w sprawie o sprawstwo kierownicze zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki – napisał Michał Kozłowski.

/fronda.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!