Wiadomości

Na Węgrzech rusza kampania “Stop Juncker i Soros”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Węgierski rząd rozpoczął kampanię informacyjną na temat planów Brukseli mających na celu zachęcenie do imigracji. Jednym z jej elementów są plakaty na których znajdują się wizerunki przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera i miliardera George’a Sorosa, którzy zdaniem rządu Viktora Orbana chcą wspólnie narzucić Węgrom i innym krajom UE przymusowe „kwoty uchodźców” – informuje portal pch24.pl.

Oprócz twarzy Junckera i Sorosa na antyimigracyjnym plakacie znajduje się również hasło mówiące, że Węgrzy mają prawo wiedzieć, co chce zrobić Bruksela. Władze ostrzegają ponadto, że propozycje UE to realizacja globalnego planu George’a Sorosa, które zagrażają bezpieczeństwu Węgier.

„Chcą wprowadzić obowiązkowe kwoty uchodźców. Chcą osłabić prawo krajów członkowskich do ochrony granic. Chcą ułatwić imigrację” – głosi tekst na plakacie, który został zaprezentowany na profilu węgierskiego rządu na Facebooku.

Działania Sorosa i eurokratów w sprawie imigracji są od dawna krytykowane przez rząd Viktora Orbana. Zdaniem węgierskich władz, zarówno amerykański miliarder, jak i Bruksela chcą zalać Europę falą imigrantów.

Nie pierwszy raz George Soros trafił na plakaty przygotowane przez węgierskie władze. Od dłuższego czasu jest on bowiem ostro krytykowany przez przedstawicieli rządu Viktora Orbana. Ich zdaniem, finansista odpowiada za „stymulowanie imigracji do Europy” i „chęć wpływania na sytuację w kraju za pośrednictwem organizacji pozarządowych”. W roku 2017 na ulicach Węgier pojawiły się plakaty z podobizną roześmianego Sorosa, opatrzone napisem „Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!