Europa Wiadomości

Na Węgrzech Coca Cola została ukarana za reklamę promującą homoseksualizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zauważa portal medianarodowe.com jedna z najpopularniejszych marek na świecie musi zapłacić za promocję homoseksualizmu. Coca-cola została ukarana za jedną ze swoich reklam.

Coca-Cola to marka napoju gazowanego przedsiębiorstwa The Coca-Cola Company. Powstała pod koniec XIX wieku i jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek na świecie – marka angażuje się w promocję LGBT, tym razem sprzeciwiły się temu Węgry.

Węgierski rząd postanowił ukarać koncern grzywną w wysokości 500 tys. ft za reklamę szkodzącą rozwojowi dzieci i młodzieży. Firmie zakazano także umieszczać podobne reklamy pod hasłem #loveislove.

Węgry jasno stwierdziły, że kampania plakatowa złamała punkt ustawy dotyczącej reklam „mogących zaszkodzić fizycznemu, duchowemu, emocjonalnemu lub moralnemu rozwojowi dzieci i młodzieży”. Sprawą zajęto się także dlatego, że poruszyła ona kilkanaście tysięcy Węgrów.

Chrześcijańska organizacja zainicjowała na portalu CitizenGO petycję ws. odrażających plakatów, które pojawiły się na ulicach węgierskich miast. „Nie łudźmy się, to tylko próba. Jeśli węgierskie społeczeństwo zgodzi się na to, będą podejmowane coraz to nowe kroki” – ostro napisano w petycji, którą podpisało ponad 20 tysięcy osób.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!