Wiadomości

Na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się ideologiczne seminarium o „tęczowych rodzinach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się ideologiczne seminarium o „tęczowych rodzinach” – zapowiada „Nasz Dziennik”. Według informacji podanych na jednym z portali społecznościowych konferencja została sfinansowana z budżetu Samorządu Studentów UW.

W przyszły czwartek w Kampusie Głównym UW, w budynku Samorządu Studentów, ma się odbyć konferencja poświęcona związkom homoseksualnym pt. „O co chodzi tęczowym rodzinom?”. Organizatorem wydarzenia jest sekcja „Queer UW” – pisze dziennik.

„Jak żyją tęczowe rodziny w Polsce? Czego wymaga od nich życie w kraju, w którym według litery prawa pozostają wobec siebie obcymi osobami? Wiele par homoseksualnych wychowuje dzieci. Jak radzą sobie w szkole, w urzędzie, w przychodni? Czym różnią się od »tradycyjnego« modelu rodziny i dlaczego tak dużo osób LGBT je wybiera?” – takie treści mają pojawić się na seminarium.

„W pierwszym bloku chodzi o to, żeby przybliżyć sytuację rodzin, które wychowują dzieci w Polsce lub chcą te dzieci mieć. Jakie mają problemu prawne, a jakie wynikające z sytuacji, jaka panuje w społeczeństwie. Jak sobie radzą z tymi problemami, ile da się załatwić albo dogadać. Można by przedstawić wyniki badań np. ile około takich rodzin jest w Polsce, jaka jest ich sytuacja, gdzie mieszkają” – pisze szerzej o tematach seminarium „ND”.

#wieszwiecejPolub nas

Do tej pory nie ma informacji, kim są prelegenci. Jak podsumowuje dziennik, całe wydarzenie ma charakter propagandowy i jedynym jego celem jest przedstawienie homoseksualistów jako grupy rzekomo dyskryminowanej w społeczeństwie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!