Wiadomości

Na Ukrainie podczas obchodów „Dnia Zwycięstwa” wybrzmiała pieśń poświęcona żołnierzom rosyjskim walczącym w… Syrii /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gromy spadły na władze miasta Krzywy Róg (ukr. Кривий Ріг) w obwodzie dnieprowietrowskim, gdzie podczas oficjalnych obchodów 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej wybrzmiała pieść poświęcona żołnierzom rosyjskim walczącym w Syrii.

W odpowiedzi, którą w imieniu przewodniczącego Miejskiej i Powiatowej (Rejonowej) Rady Krzywy Róg podpisał zastępca przewodniczącego Rady Siergiej Łogwinow, napisano, że program uroczystości był dostosowany do tematyki uroczystości.

„Zasadniczy akcent przy doborze repertuaru był postawiony na zachowanie pamięci o zmarłych bohaterach, którzy oddali życie za swój kraj i uhonorowanie weteranów II wojny światowej, dlatego informacje na temat tego zdarzenia, które pojawiły się w sieci oraz w mediach, stanowią ich subiektywny odbiór i nie odpowiadają intencjom przyświecającym organizatorom wydarzenia – stwierdził Łogwinow.

Z kolei deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, Kostiantin Usow, na swojej stronie na Facebooku zapowiedział, że zwróci się do szefa SBU, Wasilija Hrycaka, z wnioskiem, by podległe mu służby przeprowadziły dochodzenie w tej sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!