Wiadomości

Na Ukrainie – organizatorzy blokady dali władzom ultimatum

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sztab blokady handlu, koordynujący akcje blokowania linii komunikacyjnych łączących Ukrainę z Doniecką i Ługańską Republikami Ludowymi, dał rządowi w Kijowie ultimatum, w którym domaga się wstrzymania wszelkiej wymiany handlowej Ukrainy z Rosją, a także konfiskaty rosyjskich przedsiębiorstw i innego majątku rosyjskiego.

Dano przy tym władzom w Kijowie czas do 2 kwietnia, gdy chodzi o wstrzymanie wymiany handlowej z Rosją, i do 25 marca w temacie konfiskaty rosyjskich przedsiębiorstw i innego rosyjskiego mienia.

Zapowiedziano, że do 2 kwietnia br. utworzone zostaną trzy reduty na liniach kolejowych łączących Ukrainę z Rosją, a po tym terminie mają być zablokowane wszystkie linie kolejowe na tym kierunku. 25 marca ma zostać wydane lokalnym sztabom polecenie, by dokonały przejęcia rosyjskich przedsiębiorstw, jeśli władze ukraińskie uprzednio tego nie uczynią. Obecnie sztab blokady handlu przystępuje do przygotowywania spisu przedsiębiorstw należących do państwa rosyjskiego bądź do jego obywateli.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!