Wiadomości

Na Ukrainie formowany jest białoruski pułk „Pogoń”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Ukrainie w ramach Międzynarodowego Legionu Ukrainy przystąpiono do formowania białoruskiego pułku „Pogoń” – informuje białoruski niezależny portal „Nasza Niwa”.

Pułk jest formowany przez oficerów białoruskich przy wsparciu Sił Zbrojnych Ukrainy „w celu ochrony niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy, a także stworzenia podstaw dla nowej zawodowej armii białoruskiej” – głosi przesłanie o jej utworzeniu.

Jak informuje „Nasza Niwa”, centrum werbunkowe pułku „Pogoń” znajduje się w Warszawie. Do służby mają być przyjmowani przede wszystkim mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat z doświadczeniem w służbie wojskowej. Uwzględniani są również kandydaci o dobrym poziomie sprawności fizycznej, sportowcy. Po przeszkoleniu wojskowym wszyscy kandydaci podpisują kontrakt i otrzymują oficjalny status żołnierza międzynarodowego legionu Sił Zbrojnych Ukrainy.

Szkolenie prowadzone jest pod okiem doświadczonych instruktorów białoruskich i ukraińskich. Umowa przewiduje wynagrodzenie oraz ubezpieczenie na życie i zdrowie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!