Wiadomości

Na Podkarpaciu na wszystkich przejściach wznowiono odprawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zablokowane od niedzieli przejścia graniczne z Ukrainą w woj. podkarpackim zostały we wtorek rano odblokowane – poinformowała PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

Chodzi o przejścia graniczne w Korczowej oraz w Medyce, gdzie utworzyły się kolejki ciężarówek czekających na wyjazd z Polski.

„Około godz. 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa – Krakowiec oraz Medyka – Szeginie. Aktualnie wszystkie przejścia graniczne na Podkarpaciu dokonują już odpraw granicznych, jednak protest na Ukrainie nadal trwa” – podała mjr Pikor.

Informację o przywróceniu ruchu granicznego w Korczowej i Medyce polskim służbom granicznym przekazały służby graniczne Ukrainy.

Rzeczniczka podkreśliła, że przed przejściami granicznymi w ciągu trwającej od niedzieli blokady zgromadziło się po kilkaset ciężarówek oczekujących na wyjazd z Polski, i ciągle dojeżdżają nowe. Mniejszy problem jest – jak zauważyła – z samochodami osobowymi, które są sukcesywnie odprawiane przez polskich strażników granicznych.

Z kolei przejście graniczne Budomierz – Hruszew, które w poniedziałek po południu zostało zablokowane, na nowo zostało udrożnione we wtorek około godz. 4.00 rano.

Utrudnienia w ruchu granicznym trwały od niedzieli na Podkarpaciu z powodu blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych po ukraińskiej stronie. Bez zakłóceń odbywały się natomiast odprawy przez granicę w Krościenku oraz przez wszystkie przejścia kolejowe i piesze.

Informacje o aktualnej sytuacji na podkarpackich przejściach z Ukrainą są dostępne na stronie internetowej BiOSG: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl.

Blokady po stronie ukraińskiej były wynikiem protestów w związku ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!