Wiadomości

Na niektórych trasach opóźnienia pociągów sięgają nawet 7 godzin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pociąg relacji Jelenia Góra – Warszawa Wschodnia opóźniony jest o 216 minut. Nie lepiej wyglądają połączenia Świnoujście – Przemyśl Główny, Przemyśl Główny – Wrocław Główny i Świnoujście – Kraków Główny. Tam podróż przedłuża się o ponad 200 minut.

Występują utrudnienia na kolei. Głównym winnym zamieszania jest pociąg TLK “Orzeszkowa” relacji Warszawa Wschodnia — Jelenia Góra, który w piątek po godz. 12 utknął w miejscu po tym, jak wjechał w uszkodzoną sieć trakcyjną. Inne składy z powodu awarii mają opóźnienia – informuje Onet.

Zerwała się trakcja na trasie Opole – Wrocław. Są poważne opóźnienia, na niektórych trasach to nawet 7 godzin.

PKP PLK poinformowało o problemach pociągu IC 61173 (TLK) KARKONOSZE. Powodem 224 minut opóźnienia jest awaria taboru. “W związku z ostrzeżeniami pogodowymi wydanymi przez IMiGW dotyczących możliwości wystąpienia wysokich temperatur oraz burz z gradem, mogą wystąpić opóźnienia pociągów. Przed planowaniem podróży zaleca się sprawdzenie aktualnych utrudnień w kursowaniu pociągów. Przepraszamy za utrudnienia” – czytamy w komunikacie.

Z kolei pociąg relacji Graz Hauptbahnhof – Berlin-Charlottenburg ma już ponad 300 minut opóźnienia. Wynika ono – jak czytamy w komunikacie – z winy innego zarządcy infrastruktury.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!