Wiadomości

Na Nanga Parbat dzień po zakończeniu poszukiwań zauważono dwie sylwetki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zespół poszukiwawczy w Himalajach zauważył w czwartek na jednej ze ścian Nanga Parbat dwie sylwetki. Informację potwierdził ambasador Włoch w Pakistanie Stefano Pontecorvo. Niestety kilka godzin później pojawiła się kolejna, mówiąca o tym, że obiecane śmigłowce pakistańskiej armii nie przewiozą tego dnia ekipy ratunkowej w to miejsce.

Wiadomości pochodzące od członków ekipy ratunkowej są udostępniane m.in. na profilu zaginionego wspinacza Daniele Nardiego.

Informowano w nich, że mają zostać wysłane śmigłowce, które pozwolą zespołowi Alexa Txikona na prowadzenie poszukiwań na terenie, gdzie dostzreżono sylwetki. Później jednak podano, że maszyny nie dotrą w czwartek na Nanga Parbat.

Ekipa do środy poszukiwała Włocha Daniele Nardiego i Brytyjczyka Toma Ballarda, z którymi od 24 lutego nie ma kontaktu. Byli wtedy na wysokości 6300 metrów, na Żebrze Mummery’ego.

Wczoraj zespół Txikona ogłosił, że ryzyka zejścia lawin nie pozwala na dalsze prowadzenie akcji. Jego członkowie wciąż jednak przebywają w pobliżu góry.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!