Europa Wiadomości Wiara

Na Malcie zorganizowano “Różaniec na wybrzeżu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl zaraz po Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Włoszech, tym razem wierni z Malty chcą w publicznej modlitwie różańcowej zawierzyć losy swojego kraju Niepokalanemu Sercu Maryi.

Inicjatywa modlitewna o nazwie „Różaniec na wybrzeżu” odbędzie się na Malcie w dniu 13 października 2018 r. Wierni z kraju liczącego prawie 500 tys. katolików chcą w publicznej modlitwie zawierzyć los swoich rodzin, kraju i całego świata Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

„Różaniec na wybrzeżu jest zainspirowany Różańcem do granic zorganizowanym w Polsce, gdzie miliony wiernych stanęło na liczących 3500 km granicach by wspólnie odmówić różaniec 7 października 2017 roku” – czytamy na stronie organizatorów akcji.

Różaniec na wybrzeżu odbędzie się 13 października w godz. 18.00-19.00, w 101. rocznicę ostatniego objawienie maryjnego w Fatimie, podczas którego tysiące ludzi były świadkami tzw. „cudu słońca”. „To właśnie wtedy bardzo zasmucona Maryja miała powiedzieć trzem pastuszkom (…) nie obrażajcie więcej Boga gdyż już dostatecznie Go obrażono” – przypominają organizatorzy.

Uczestnicy wezwani są do stawienia się pół godziny przed nabożeństwem. W momencie rozpoczęcia modlitwy, prosi się o nastawienie radioodbiorników i telefonów na fale rozgłośni Radju Marija gdzie modlitwie przewodniczyć będzie arcybiskup emeryt Paul Cremona.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy pomocy naszej Matki i jak przypominał nam św. Jan Paweł II modlić się na różańcu oznacza przekazać nasze strapienia miłosiernemu Sercu Jezusa i Jego Matki” – wskazują organizatorzy oraz podkreślają, że wiedzeni słowami siostry Łucji „nie ma takiego problemu (…) który nie zostałby rozwiązany za pomocą różańca” nie mają wątpliwości co do przyszłych owoców modlitewnej akcji.

„Wierzymy, że za pomocą tej potężnej broni jaką jest różaniec, możemy wymodlić łaskę takiego samego zwycięstwa jak pod Lepanto, ale tylko wtedy gdy wystarczająca ilość osób zrezygnuje z wygody i ciepła swoich domów oraz podejmie wysiłek otwartej modlitwy”.

Do uczestnictwa w akcji można zgłaszać się za pomocą facebookowej strony, gdzie podane są wszystkie istotne informacje. Dodatkowo, wolontariusze odwiedzają parafie i namawiają proboszczów do ogłoszenia informacji o tym niezwykłym wydarzeniu. W promocję „Różańca na wybrzeżu’ włączyła się także rozgłośnia Radju Marija, która gościć będzie siostry zakonne będące głównymi inicjatorkami i organizatorkami akcji.

Modlitewna inicjatywa jest poniekąd odpowiedzią na kryzys wiary jaki dotknął Maltę. Niedawno tamtejszy rząd zalegalizował tzw. „związki partnerskie”, co spotkało się z jednoznacznym sprzeciwem episkopatu.

Część biskupów jednak opowiada się za wprowadzeniem bardzo liberalnej interpretacji adhortacji Amoris Laetitia. W styczniu biskupi maltańskiego kraju ogłosili, że „znajdująca się w separacji lub rozwiedziona osoba żyjąca w nowym związku, zdecyduje się z odpowiednio poinformowanym i oświeconym sumieniem uznać i wierzyć, że znajduje się w pokoju z Bogiem, to nie może zostać wykluczona od uczestnictwa w sakramentach pokuty i Eucharystii”.

Dodatkowo, planowane jest wprowadzenie w szkołach katolickich nauki innych religii, w tym m.in. islamu. Część duchowieństwa nie skrywa zadowolenia z takiego rozwiązania, argumentując że „jeśli Maltańczycy uważają siebie za obywateli Europy i świata, powinni poszukiwać obrazu Pana Boga we wszystkich istotach ludzkich, również tych innej rasy czy religii”.

Czy myślicie, że ten zwyczaj z czasem będą kontynuować dalsze kraje?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!