Wiadomości

Na Jasnej Górze mężczyzna bez maski pobił strażnika, bo ten zwrócił mu uwagę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Jasnej Górze w Częstochowie nieznany mężczyzna pobił strażnika, który zwrócił mu uwagę na brak maseczki. Policja opublikowała film i zdjęcia, na którym zarejestrowano przestępstwo, prosząc o pomoc w identyfikacji napastnika.

Postępowanie w sprawie zajścia, które miało miejsce 19 marca, prowadzi Komisariat I Policji w Częstochowie.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna w wieku około 45 lat na terenie Jasnej Góry nie realizował obowiązku zakrywania nosa i ust. Gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mu uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię” – opisuje częstochowska komenda.

Poszukiwany ma ok. 45 lat, ok. 190 cm wzrostu. Ubrany był w niebieskie spodnie dżinsowe i czarną kurtkę. Miał założony plecak.

Na zdjęciach i filmiku widać, jak pracownicy Straży Jasnogórskiej proszą o opuszczenie Kaplicy Matki Bożej mężczyznę, który nie ma założonej maseczki. Ten wychodzi z ławki, przyklęka, wykonuje znak krzyża i opuszcza świątynię w asyście strażników. Na nagraniu z innej kamery, zainstalowanej na zewnątrz kaplicy, widać, jak mężczyzna rzuca się na strażnika, zaatakowany pada na ziemię.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Komisariatem I Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, telefon 47 85 811 51 lub 997.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!