Europa Wiadomości

Na finał Eurowizji w Tel Awiwie Islandia wystawiła… industrialne BDSM (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl jeszcze nie tak dawno temu zszokowani byliśmy wyborem Francji swojego reprezentanta na Eurowizję. Bilal Hassani jako marokańskiego pochodzenia homoseksualista z tlenionymi włosami świetnie wpisuje się w agendę LGBT.

Tymczasem wczoraj również Islandia postawiła na coś podobnego. Krajowe jury wydało decyzję o wystawieniu na konkurs zespołu Hatari. To trio złożone z Klemensa Hannigana, Matthíasa Tryggvi Haraldsona oraz Einara Stéfanssona. Tworzy muzykę z pogranicza elektroniki, punku i metalu a strona Eurowizji określa styl zespołu jako “industrialne BDSM”. BDSM to skrótowiec pochodzący od słów „związanie” i „dyscyplina” (bondage & discipline, B&D), „dominacja” i „uległość” (domination & submission, D&s, D/s), sadyzm i masochizm (sadism & masochism, S&M).

Muzycy – tak jak na wczorajszych eliminacjach – wystąpią na konkursie Eurowizji w Tel Awiwie w charakterystycznych dla klimatów BDSM skórzanych strojach.

Po raz kolejny przekonujemy się, że Skandynawia to jednak nie tylko kraina geograficzna ale również stan umysłu… Na marginesie warto dodać, że sama muzyka prezentowana przez Islandczyków to nic innego jak tania podróbka zespołu Rammstein.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!