Wiadomości

Na Białorusi stracono mężczyznę skazanego za brutalne zabójstwo dwóch kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Białorusi wykonano kolejny wyrok śmierci. Stracono mężczyznę skazanego za brutalne zabójstwo dwóch kobiet. Stracony to 36-letni mieszkaniec Bobrujska Alaksandr Osipowicz.

20 lipca 2018 r. Osipowicz spotkał się w kawiarni z mieszkankami Bobrujska – Kristiną i Olesią, pierwsza miała 27, druga 26 lat. Później wszyscy udali się do mieszkania matki oskarżonego, gdzie nadal pili alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni, podczas której oskarżony zadał kobietom liczne ciosy rękami, nożem i młotkiem.

Według prokuratury jedna z ofiar została uderzona młotkiem i rękami 77 razy. Druga ofiara miała 16 ran od uderzeń, prawie wszystkie w okolicy głowy i szyi. W wyniku tego kobiety poniosły śmierć na miejscu.

Wyrok śmierci wobec Osipowicza zapadł 9 stycznia br. Skazany zaskarżył wyrok, ale 14 maja Sąd Najwyższy odrzucił apelację.

W ubiegłym roku na Białorusi wykonano cztery wyroki śmierci, w tym roku dwa. Oprócz Osipowicza na karę śmierci skazano w 2019 r. jeszcze dwie inne osoby. Kara śmierci przewidziana jest na Białorusi za najcięższe zbrodnie i nie można na nią skazać kobiet oraz mężczyzn powyżej 65. i poniżej 18. roku życia. Wyrok jest wykonywany przez rozstrzelanie.

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!