Polska Wiadomości

Muzeum POLIN szkoli polskich policjantów pod kątem “walki z antysemityzmem”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal propublico24.pl, młodzi policjanci przechodzą szkolenie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Placówka “zasłynęła” promocją książki prof. Barbary Engelking i prof. Jana Grabowskiego. Prof. Engelking przekonywała, że Polacy współuczestniczyli w Holocauście. Prof. Grabowski zasłynął stwierdzeniem, że Polacy zamordowali 200 tysięcy Żydów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na chwilę obecną milczy. Cała sytuacja już teraz wzbudziła spore kontrowersje w społeczeństwie.

Policjanci będą w Polin pogłębiać wiedzę na temat społeczności cygańskiej, żydowskiej, antysemityzmu i przestępstw z nienawiści. Pomogą im w tym materiały szkoleniowe, zatytułowane „Romowie. Przewodnik dla policji” oraz „Przewodnik po judaizmie dla policjantów”.

„Poznanie historii i tradycji mniejszości jest niezwykle istotne w procesie rozwijania antydyskryminacyjnych kompetencji policjantów i pracowników Policji oraz promowania wartości i postaw równościowych” – przekonuje w słowie wstępnym do materiałów szkoleniowych Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Czy za nie długo czeka nas orwellowskie dwójmyślenie? Czy za mówienie i pisanie o pewnych nacjach człowieka może spotkać więzienie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: propublico24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!