Wiadomości

Mundial w Katarze. Reprezentacja USA zmieniła swój herb na tęczowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piłkarska reprezentacja Stanów Zjednoczonych dokonała zmian w swoim herbie jako wyraz poparcia dla ideologii LGBT, która zaczyna pełnić na Zachodzie rolę “religii panującej”.

Herb drużyny narodowej USA został w tym tygodniu zmieniony z czerwonego na tęczowy i wisi w amerykańskiej bazie treningowej w Doha. – W ramach naszego podejścia do każdego meczu lub wydarzenia uwzględniamy tęczowy branding, aby wspierać i obejmować społeczność LGBTQ, a także promować ducha otwartości i gościnności wobec wszystkich fanów piłki na całym świecie – powiedział rzecznik amerykańskiej drużyny Neil Buethe, cytowany przez “Daily Mail”.

Nowy, tęczowy herb nie znajdzie się na koszulkach piłkarzy USA, ale będzie prezentowany w innych miejscach, m.in. w obiektach, gdzie trenują amerykańscy zawodnicy. 21 listopada podopieczni Gregga Berhaltera zmierzą się z Walią w pierwszym meczu grupy B. Następnie zagrają z Anglią, a potem z Iranem, walcząc o awans do fazy pucharowej.

Turniej, który rozpoczyna się w najbliższą niedzielę, od dawna budzi kontrowersje ze względu na stosunek Kataru do homoseksualistów. Jeden z ambasadorów mundialu Khalid Salman powiedział, że homoseksualizm to choroba psychiczna.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada. Finał zostanie rozegrany 18 grudnia 2022 r. Będzie to pierwszy mundial, który odbędzie się na Bliskim Wschodzie, pierwszy w kraju islamskim oraz pierwszy, który zostanie rozegrany jesienią. Wezmą w nim udział 32 drużyny.

W fazie grupowej Polacy zagrają z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!