Wiadomości

Mundial w Katarze. Kibice rozczarowani decyzją FIFA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na dwa dni przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata w Katarze, FIFA zmieniła swoją decyzję dotyczącą możliwości sprzedaży alkoholu na stadionach.

Podczas mundialu w Katarze kibice zgromadzeni na stadionie nie będą mogli kupić alkoholu. Taką decyzję podjęła FIFA, zmieniając podejście do kwestii dostępności alkoholu podczas mistrzowskiej imprezy. Poprzednie rozwiązanie zakładało, że napoje alkoholowe będą dostępne „w wybranych miejscach na stadionach”. Teraz jednak wprowadzono całkowity zakaz sprzedaży na i w obrębie stadionu.

„Po dyskusjach między władzami kraju gospodarza a FIFA podjęto decyzję o skupieniu sprzedaży napojów alkoholowych na festiwalu fanów FIFA, innych miejscach dla fanów i licencjonowanych obiektach, usuwając punkty sprzedaży piwa z obrzeży stadionów Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze” — czytamy w oświadczeniu światowej federacji piłki nożnej.

„Władze kraju gospodarza i FIFA będą nadal dokładać wszelkich starań, aby stadiony i ich okolice zapewniały przyjemne ipełne szacunku wrażenia dla wszystkich fanów” – dodano w oświadczeniu.

Budweiser, główny sponsor FIFA, który jest właścicielem i producentem piwa AB InBev i miał wyłączne prawa do sprzedaży piwa na Mistrzostwach Świata odniósł się do całej sytuacji. W opublikowanym w piątek poście na Twitterze producent stwierdził, że cała sytuacja jest “niezręczna”. Wpis jednak szybko usunięto. Co ciekawe, na wszystkich ośmiu stadionach, na których będą rozgrywane mecze mistrzowskiego turnieju, będzie dostępne Bud Zero, czyli piwo bezalkoholowe tego producenta.

Decyzję FIFA ostro skrytykowało Stowarzyszenie Kibiców Piłki Nożnej (FSA). Zrzeszeniu kibiców w szczególności nie podobał się moment ogłoszenia decyzji – tuż przed rozpoczęciem mundialu.

„Niektórzy fani lubią piwo podczas meczu, a inni nie, ale prawdziwym problemem jest zmiana decyzji w ostatniej chwili, co mówi o szerszym problemie – całkowitym braku komunikacji i jasności ze strony komitetu organizacyjnego wobec kibiców” – przekazał rzecznik FSA.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!