Wiadomości

Mucha: “Prezydent podjął decyzję ws. wyznaczenia sędziego, który będzie pełnił obowiązki I prezesa SN”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję w sprawie wyznaczenia sędziego, który będzie pełnił obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego; decyzja prezydenta zostanie podana do publicznej wiadomości w ciągu kilku godzin – powiedział w czwartek wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

Wraz z końcem kwietnia upływa sześcioletnia kadencja obecnej I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf. Jak przekazało biuro prasowe SN, od początku maja sędzia Gersdorf przechodzi w stan spoczynku. Wiceszef Kancelarii Prezydenta był pytany w czwartek w TVP1, kiedy prezydent ogłosi, kogo wyznaczy do pełnienie obowiązków I prezesa Sądu Najwyższego.

– Ta decyzja została podjęta, ona zostanie ogłoszona dzisiaj w ciągu dosłownie kilku godzin. Od 1 maja zgodnie z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym w szczególności art. 13a tejże ustawy sędzia wyznaczony przez pana prezydenta będzie kierował Sądem Najwyższy. Takie powierzenie wykonywania obowiązków z mocą od dnia jutrzejszego, dzisiaj publicznie będzie podawane do wiadomości — zapowiedział Mucha.

Małgorzata Gersdorf kończy dzisiaj swoją kadencję na stanowisku I prezes Sądu Najwyższego

/wpolityce,pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!