Wiadomości

MSZ Ukrainy odcina się od słów Melnyka o Banderze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińskie MSZ wydało komunikat, w którym odcina się od skandalicznych słów ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka.

“Jesteśmy pewni, że stosunki między Ukrainą a Polską są teraz w szczytowym momencie. Ukraina dziękuje Polsce za bezprecedensowe wsparcie w walce z rosyjską agresją. Nic nas nie dzieli, bo zarówno w Kijowie, jak i w Warszawie, jest pełne zrozumienie potrzeby zachowania jedności w obliczu naglących zagrożeń. Słowa ambasadora Ukrainy w Niemczech Andrija Melnyka, wypowiedziane w rozmowie z niemieckim dziennikarzem, są jego osobistym zdaniem i nie odzwierciedlają stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez ukraińską dyplomację.

Przypomnijmy, że w programie „Jung & Naiv” uraiński ambasador w Niemczech Andrij Melnyk został m.in. zapytany o masakry polskiej ludności, którymi miał dowodzić Bandera. Jak usprawiedliwiał tymczasem Melnyk, we wskazanym okresie dochodziło zarówno do masakr Polaków, jak i Ukraińców. – To była wojna – stwierdził Melnyk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!