Wiadomości

MSZ Iranu apeluje do władz USA o “zaprzestanie przemocy” wobec swoich obywateli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

MSZ Iranu zaapelował w poniedziałek do władz USA o „zaprzestanie przemocy” skierowanej przeciwko swoim obywatelom. Oświadczenie jest reakcją na trwające od kilku dni w wielu miastach USAi protesty przeciw brutalności policji, które przemieniły się w zamieszki – pisze AFP.

„Do narodu amerykańskiego: świat usłyszał was krzyk (…). Świat jest po waszej stronie” – oznajmił na konferencji prasowej w Teheranie rzecznik prasowy irańskiego resortu spraw zagranicznych Abbas Musawi.

Zwrócił się też do amerykańskich urzędników i policjantów, by “powstrzymali przemoc przeciwko swojemu własnemu narodowi i pozwolili ludziom oddychać”. “Reżim amerykański podąża drogą agresji i zastraszania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz USA” – dodał Musawi, którego przemówienie relacjonowała agencja IRNA.

Ocenił, że świat ze współczuciem patrzy na naród amerykański, którego pokojowe wysiłki zmierzające do zakończenia przemocy są masowo tłumione i spotykają się z najwyższą agresją.

Rzecznik irańskiego MSZ przypomniał również, że protesty i następująca po nich fala przemocy wybuchły po tym, gdy tydzień temu Afroamerykanin George Floyd zginął w Minneapolis podczas zatrzymania przez policję; mężczyzna udusił się przygnieciony przez funkcjonariusza do ziemi.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!