Wiadomości

MSWiA: Granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Od 15 marca na 10 dni wprowadziliśmy zamknięcie granic naszego kraju w związku z rozwojem epidemii. Zgodnie z przepisami prawa międzynarodowego decyzja została przedłużona o następne 20 dni. Granice naszego kraju do 13 kwietnia pozostają zamknięte – poinformował na konferencji prasowej szef MSWiA.

– Od 27 marca wszystkie osoby, które przekraczają granicę w celu podejmowania pracy na terytorium państwa sąsiedniego, bądź na terytorium RP, będą podlegać kwarantannie po wjeździe do Polski – poinformował komendant główny Straży Granicznej.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, dziś liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła o 57 – do 957, z których trzynaście zmarło (w tym trzy w dniu dzisiejszym):

Ministerstwo Zdrowia: W szpitalu w Bolesławcu zmarł mężczyzna zarażony koronawirusem, liczba zakażonych doszła do 957

Z dniem 25 marca rząd wprowadził ograniczenia w zakresie przemieszczania się, a także ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej (w pojeździe nie może znajdować się więcej osób aniżeli połowa miejsc siedzących). Wprowadzany jest też zakaz wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi. Nie wolno się gromadzić w grupach większych niż dwuosobowych. Obostrzenia będą obowiązywać do 11 kwietnia.

Premier: Od 25 marca wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!