Wiadomości

MSW Austrii: Przeszło 20.000 migrantów uzbrojonych w broń białą próbuje wedrzeć się do UE szlakiem bałkańskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przeszło 20.000 migrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, uzbrojonych w broń białą, może w niedalekiej przyszłości wedrzeć się na terytorium UE przez granicę bośniacko-chorwacką – informuje gazeta Kronen Zeitung, powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Austrii.

Według gazety, chociaż na granicy obu krajów zostały rozmieszczone jednostki specjalne, sytuacja pozostaje złożona, ponieważ obecnie prawie wszyscy migranci, którzy chcą się przedrzeć przez granicę, są uzbrojeni w noże.

„Nie ma już całych rodzin, prawie nie ma tam również kobiet, 95% migrantów, którzy chcą się przedrzeć, to młodzi ludzie, przy czym prawie wszyscy są uzbrojeni w noże, a jednego z policjantów już próbowano zabić – cytuje gazeta informację rzecznika austriackiego resortu spraw wewnętrznych.

Warto odnotować, że w tej rzeszy migrantów, którzy koncentrują się na granicy, nie ma uchodźców z Syrii. Migranci pochodzą głównie z Pakistanu, Iranu, Algierii i Maroka. Według pracowników austriackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, głównymi celem migrantów są Niemcy, a także kraje skandynawskie.

Zachodniabałkański szlak został zamknięty w roku 2016, jednakże w miejsce szlaku Grecja – Macedonia – Serbia – Chorwacja uruchomiony został w ostatnich miesiącach szlak przez Albanię – Czarnogórę – Bośnię i Hercegowinę.

/krone.at/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!