Wiadomości

Mrożące krew w żyłach nagranie. Dzieci uciekły w ostatniej chwili

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 (według amerykańskich służb geologicznych) nawiedziło w sobotę wschodnią część Tajwanu. W wyniku wstrząsu zawalił się dach sali gimnastycznej. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, że w ostatniej chwili przed niebezpieczeństwem uciekły dzieci.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, gdy grupa młodzieży grała w badmintona. Nagle w wyniku trzęsienia ziemi dach niedawno odnowionej – jak twierdzi CNN – sali gimnastycznej zaczął się rozpadać. Widać jak młodzież momentalnie zaczyna uciekać z pomieszczenia. Całe zdarzenie zostało uwiecznione przez kamery monitoringu. Choć trudno w to uwierzyć, to nikt spośród osób znajdujących się w sali nie odniósł żadnych obrażeń.

Dziś Tajwan nawiedziły kolejne trzęsienia ziemi. Najsilniejsze z nich miało magnitudę 7,2. Niedzielne wstrząsy były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, najsilniej na wschodzie i południu kraju, w tym w położonym na południu mieście Kaohsiung oraz w zachodnim Taichungu. O wyjątkowej sile wstrząsów może świadczyć fakt, że pomimo dużej odległości od epicentrum (ok. 200 km), mocno kołysały się również budynki w stolicy kraju, Tajpej.

Od soboty ziemia na Tajwanie zatrzęsła się już 86 razy, 31 trzęsień było odczuwalnych, z czego w sumie pięć przekroczyło 5 w skali Richtera.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!