Europa Islam Wiadomości

Morderca policjantów z Paryża okazał się być islamistą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl ceramiczny nóż, którego w dzisiejszym ataku na komendzie głównej we francuskiej stolicy użył morderca 4 funkcjonariuszy, był niewykrywalny przez bramki zainstalowane przy wejściach. To tłumaczy, jak napastnik mógł bez problemu wejść uzbrojony.

Napastnik przeszedł na islam 18 miesięcy temu, podało dzisiaj wieczorem “Le Figaro”, powołując się na źródło policyjne.

– Na razie nie wiemy, czy istnieje związek między tym nawróceniem a jego atakiem – twierdzi “Le Figaro”.

45-letni Michel Harpon został zastrzelony dopiero po tym, jak udało mu się zabić kobietę i trzech mężczyzn. Harpon pracował w dziale IT w prefekturze od 2003 r. Portal Actu17 poinformował, że konwertyta niedawno ​​odmówił przywitania się z kobietami poprzez podanie ręki a także uderzył swoją przełożoną.

Ok. 2 godzin od ataku antyterroryści wkroczyli do mieszkania Harpona w bloku w Gonesse, na przedmieściach stolicy. Jego żona, Iham, została zatrzymana i przebywa w areszcie.

Szefowa Zgromadzenia Narodowego, Marine Le Pen, złożyła kondolencje rodzinom ofiar.

– Aby uniknąć nieuniknionych plotek, rząd i prokuratura muszą niezwłocznie poinformować Francuzów o dostępnych im informacjach dotyczących pochodzenia i motywacji mordercy, który zabił troje funkcjonariuszy policji i urzędnika administracyjnego na komendzie policji – oświadczyła.

Cóż za nieoczekiwana wiadomość…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!