Wiadomości

Morawiecki zapowiada wizy humanitarne dla osób, które współpracowały z Polską w Afganistanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podjąłem decyzję o wystawieniu wiz humanitarnych dla 45 osób, które współpracowały z Polską, delegaturą UE w Kabulu i członków ich rodzin – poinformował w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. „Dotrzymujemy swych sojuszniczych zobowiązań” – podkreślił.

Jak już informowaliśmy, Talibowie wkroczyli do Tabulu i przejęli kontrolę nad miastem. Wcześniej złożył rezygnację i wyjechał z kraju prezydent Aszraf Ghani:

Talibowie wkroczyli do Kabulu, są już w Pałacu Prezydenckim

Polska misja wojskowa w Afganistanie zakończyła się oficjalnie 30 czerwca. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował pomoc dla Afgańczyków, którzy współpracowali z Polakami w Afganistanie.

„W Święto Wojska Polskiego nie zapominamy o sojusznikach, zwłaszcza tych w największej potrzebie. Podjąłem decyzję o wystawieniu wiz humanitarnych dla 45 osób, które współpracowały z Polską, delegaturą UE w Kabulu i członków ich rodzin. Dotrzymujemy swych sojuszniczych zobowiązań” – napisał premier na Twitterze.

Tymczasem na lotnisku w Kabulu dzieją się dantejskie sceny. Oto film, na którym widzimy, jak tysiąc osób próbuje dostać się do samolotu, który może pomieścić jedynie trzysta osób:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!