Wiadomości

Morawiecki: Polska jest gotowa wypełniać treścią polsko-niemieckie partnerstwo w wymiarze bilateralnym, europejskim i międzynarodowym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Współpraca między Polską i Niemcami jest niezbędna do zapewnienia bardzo dobrej współpracy w Europie w kontekście nowej agendy, jak i m.in. wypracowania nowych ram finansowych – mówił w poniedziałek na konferencji po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel premier Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował, że pogratulował Angeli Merkel ponownego wyboru na stanowisko kanclerza Niemiec.

– Cieszę się, że kolejny raz Polska będzie miała w osobie szefa niemieckiego rządu partnera, przyjaciela i że będziemy mogli razem kontynuować współpracę przy rozwiązywaniu problemów europejskich, bilateralnych i też w szerszej perspektywie. Cieszę się także, że jest wola pogłębienia polsko-niemieckiego partnerstwa, o której mowa jest też w umowie koalicyjnej nowego niemieckiego rządu – mówił szef polskiego rządu.

Morawiecki zapewnił, że Polska jest gotowa do wypełnienia polsko-niemieckiego partnerstwa zarówno w wymiarze bilateralnym, europejskim i międzynarodowym.

– Uważamy, że bliska współpracy między naszymi państwami jest niezbędna do zapewnienia bardzo dobrej współpracy w Europie zarówno w kontekście nowej agendy po Brexicie po marcu 2019 r. jak również wypracowania nowych ram finansowych, też wspólnej polityki cyfrowej, polityki w zakresie bezpieczeństwa czy polityki przemysłowej – dodał premier.

– Pragnę zapewnić, że Polska jest gotowa wypełniać treścią polsko-niemieckie partnerstwo w wymiarze bilateralnym, europejskim i międzynarodowym – powiedział po spotkaniu z Angelą Merkel premier Mateusz Morawiecki. Odnosząc się do tzw. Sprawy Skripala premier Morawiecki, że uzgodnione zostało w tej materii wspólne stanowisko z Merkel.

– UE powinna dać stanowczą, a nie tylko symboliczną odpowiedź, oczekujemy od UE, aby w konkluzjach po Radzie Europejskiej, temat rosyjskiego ataku również się znalazł – stwierdził.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!