Wiadomości

Morawiecki: Od 4 maja II etap odmrażania sportu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chcemy przejść do kontrofensywy, do działań pokazujących powrót do normalności sportowej. Sport to nie tylko zdrowie, ale ważny dział gospodarki narodowej – mówił premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając na 4 maja otwarcie kolejnego etapu odmrażania sportu.

– Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach – mówił premier. – Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki – dodawał.

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja – poinformował premier. – Piłkarze są już od jakiegoś czasu w izolacji, na początku maja będą mogli wrócić do treningów i już pod koniec maja będą mogli wrócić do rozgrywek – zapewnił, dodając, że z oczywistych względów wydarzenia te będą odbywały się bez udziału publiczności.

– Również zależy nam, żeby sportowcy mogli zaczynać treningi pod kątem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Wałczu i Spale otwieramy Centralne Ośrodki Sportu w ścisłym reżimie sanitarnym – zakomunikował Mateusz Morawiecki.

– Sukces w sporcie zależy od 3 głównych czynników – taktyki, dyscypliny i konsekwencji. Sport jest potrzebny dla tężyzny fizycznej, dla rozwoju młodzieży i dla tej radości z kibicowania – podkreślił premier.

– W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – to już od 4 maja. W tych miejscach mamy pewność dystansu społecznego, możliwość jego utrzymania – informował premier.

– W trzecim etapie sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych – tłumaczył.

– W czwartym etapie siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają – dodawał.

– Po czwartym etapie postawiłem kropkę, ale mam nadzieję, że i potem wrócą rozgrywki, które będą mogły odbywać się przy udziale publiczności. Radość kibicowania to to na co wszyscy czekamy. Sport wróci na stadiony i do naszych domów – zaznaczył.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!