Wiadomości

Morawiecki o karach za Turów: “Unia Europejska jest pełna takich absurdów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal dorzeczy.pl przypomina, e na początku lutego Warszawa i Praga zawarły porozumienie, w wyniku którego Czechy wycofały swoją skargę. Mimo to Komisja Europejska domaga się od Polski zapłacenia zaległych kar. Jeśli rząd tego nie zrobi, Bruksela potrąci należną kwotę z unijnych środków przeznaczonych dla naszego kraju. Do sprawy Turowa odniósł się w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– My już zakończyliśmy spór z Republiką Czeską i doszliśmy do zdrowego kompromisu – powiedział premier rządu RP Mateusz Morawiecki.

– Ale w sposób zupełnie nieprawny i naszym zdaniem zupełnie nielicujący też, powiem szczerze, z przyzwoitością, ponieważ domagać się od rządu, żeby wyłączył trzy, cztery lub pięć procent systemu energetycznego, żeby ludzie marzli w swoich domach, żeby nie było prądu u kilku milionów rodaków, to jest jakiś kompletny absurd. Unia Europejska niestety jest pełna takich absurdów – stwierdził Morawiecki.

Jak dodał, “przyczyna tego leży też w pewnym ideologicznych zacietrzewieniu”.

– Jestem już po rozmowie z naszym ambasadorem w Brukseli i przygotowujemy procedurę odwoławczą, tak żeby nic nie zapłacić w tym przypadku, bo myślę, że każdy premier, któremu dobro emerytów i dobro rodzin w swoim kraju leży na sercu, zrobiłby to samo, co ja zrobiłem, to znaczy nie dopuścił do wyłączenia kopalni Turów – oświadczył Morawiecki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!