Wiadomości

Morawiecki: Będziemy realizować przekop Mierzei Wiślanej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Będziemy realizować przekop Mierzei Wiślanej – powiedział podczas czwartkowego spotkania z wyborcami w Elblągu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił, że środki na ten cel zostały zagwarantowane w budżecie.

Morawiecki wraz z kandydatem PiS na prezydenta Elbląga Jerzym Wilkiem spotkał się z mieszkańcami tego miasta. Złożył także wieniec przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970 na pl. Solidarności.

– Obiecaliśmy przekop Mierzei Wiślanej i ten przekop Mierzei Wiślanej będziemy robić – podkreślił szef rządu.

– Właściwie już są pieniądze w budżecie na to przeznaczone, pieniądze w budżecie rządowym, nie z budżetu europejskiego, tylko z uwagi na nasz program uszczelniania podatkowego – dodał Morawiecki.

– Tym, którzy krzyczą o wolności, chcę powiedzieć, że Polska nigdy przez ostatnie 30 lat nie była tak wolna, jak obecnie, bo nigdy polskie rodziny nie były tak wolne – od bezduszności urzędniczej, od bezduszności władzy czy od skrajnego ubóstwa – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Zabierając głos na spotkaniu z wyborcami w Elblągu, Morawiecki przekonywał, że jego rząd dba o rozwój Polski, wskazując m.in. na program rozwoju dróg lokalnych.

Premier wyraził też nadzieję, że po wyborach prezydentem Elbląga zostanie Jerzy Wilk, który w przeszłości pokazał już – według niego – że „jest wiarygodnym gospodarzem”. – Elbląg miał swoje czasy świetności i ja wierzę, że dzięki parlamentarzystom PiS z tej ziemi, na czele z prezesem okręgu Leonardem Krasulskim i na czele z przyszłym prezydentem, Elbląg będzie mógł odzyskać swoją dawną świetność – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!