Wiadomości

MON: Wojska Obrony Terytorialnej w 2021 roku osiągną stan 53 tys. żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Proces formowania Wojsk Obrony Terytorialnej jest kontynuowany. Przewidywane jest sformowanie siedemnastu Brygad Obrony Terytorialnej do końca 2021 roku. Obecnie w WOT służbę pełni ponad 17 tys. żołnierzy. Zakończenie procesu formowania planowane jest na 2021 rok, wtedy liczebność formacji ma osiągnąć stan 53 tys. żołnierzy, a brygady obrony terytorialnej będą rozwinięte w każdym województwie” – czytamy w mailu, który do redakcji portalu Magna Polonia przesłał dziś Wydział Prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ten sposób MON ustosunkował się do krążących od kilku dni w mediach doniesień, jakoby resort zamierzał wycofać się z rozbudowy tej formacji, która najwyraźniej zdaje się być dla co poniektórych solą w oku i jest w sposób bezpardonowy atakowana.

Zresztą w podobnym duchu wypowiadał się dziś na konferencji podsumowującej 3 lata działalności kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Przełomową decyzją było powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Uwolniliśmy potencjał i patriotyzm Polaków wykorzystując go z pożytkiem dla bezpieczeństwa naszego kraju. WOT zaczęliśmy tworzyć w styczniu 2017 r. Zakończymy go do końca 2021 r.” – zapewnił minister Błaszczak.

„Formowanie Wojsk Obrony Terytorialnej nadal pozostaje jednym z naszych priorytetów. Wbrew „fakenewsom” nie wygaszamy służby terytorialnej. Jest wręcz przeciwnie, dokładamy wszelkich starań, aby WOT rozwijały się w sposób zrównoważony” – stwierdzi szef resortu obrony.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!