Wiadomości

MON chce przejąć lotnisko w Białej Podlaskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo Obrony Narodowej chce w całości przejąć tereny byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej. Jak poinformował resort, cytowany przez „Dziennik Wschodni”, tereny lotniska stanowią potencjalną przestrzeń do szkoleń, co może wzmocnić wschodnią flankę NATO oraz polepszyć funkcjonowanie Sił Zbrojnych RP.

„Ministerstwo Obrony Narodownfo/ej jest zainteresowane przejęciem, w całości, nieruchomości byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej” – napisało biuro prasowe resortu, cytowane przez „Dziennik Wschodni”.

Jak uzasadnia ministerstwo, „tereny kompleksu stanowią znaczący potencjał w szkoleniu i funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP, co wpływa na podnoszenie zdolności obronnych państwa oraz wzmocnienie wschodniej flanki NATO, będącymi priorytetami resortu obrony narodowej”.

Jak przypomina dziennik, niefunkcjonujące już lotnisko wojskowe w Białej Podlaskiej to ok. 320 ha terenu, z których 40 ha pozostaje we władaniu Agencji Mienia Wojskowego.

W artykule wspomniano również, że w tym roku miały ruszyć prace, zlecone przez urząd miasta, które polegać miały na uzbrojeniu w media całego obiektu. Powstać miała też droga wewnętrzna na lotnisku. Jednak, jak dodano, prace te zostały zawieszone ze względu na plany MON.

/TVP I

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!