Wiadomości

Mocny komentarz ks. Isakowicza-Zaleskiego do decyzji o odwołaniu mszy św. w związku z epidemią koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z epidemią włoskie władzy wydały dekret, w którym zawieszają do piątku 3 kwietnia wszystkie uroczystości cywilne i religijne, w tym pogrzebowe.

Episkopat Włoch przyjmuje do wiadomości dekret prezydium Rady Ministrów zawieszający do piątku 3 kwietnia uroczystości cywilne i religijne, w tym pogrzebowe – brzmi komunikat opublikowany przez Włoską Konferencję Biskupów, którego treść podała Katolicka Agencja Informacyjna.

Biskupi podkreślają, że restrykcyjne środki zarządzone przez władze przyjmowane są z cierpieniem i trudnościami przez pasterzy, kapłanów i wiernych. Jednocześnie dodają, że może się to przyczynić do ochrony zdrowia publicznego.

Wielu komentatorów zauważa, że dawniej, gdy dochodziło do zarazy ludzie szukali wsparcia u Boga, w modlitwie, ale w dobie odchodzenia od religii, gdzie nawet u tych, którzy deklarują się jako wierzący, jest ona raczej powierzchowna, dominują inne postawy.

„Do tej kuriozalnej sytuacji nie doszłoby, gdy stery Łodzi Piotrowej były w ręku kogoś z wielkich papieży np. Piusa X, Benedykta XVI czy Jana Pawła II. Niestety dziś troska o kwiaty i drzewa ważniejsza jest od troski o ludzkie dusze” – napisał na twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!