Wiadomości

Mocna reakcja Zbigniewa Ziobry po wyroku ws. Frasyiuka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister sprawiedliwości ostro skomentował wyrok w sprawie Władysława Frasyniuka – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

W czwartek wrocławski sąd warunkowo umorzył sprawę Frasyniuka, oskarżonego o znieważenie żołnierzy Wojska Polskiego, na rok próby. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prokuratura, ale także sam Frasyniuk, zapowiedzieli apelacje.

– Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – mówił w sierpniu ubiegłego roku o polskich żołnierzach stojących na straży polskiej granicy w TVN24 Władysław Frasyniik. – Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – dodał.

Sprawa Frasyniuka wywołała wiele komentarzy. Jeden z nich zamieścił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Lider Solidarnej Polski nie przebierał w słowach.

“Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu!” – napisał Ziobro na Twitterze.

/dozeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!